חזרה לרשימת המאמרים
מהי חירות ?

חג המסיכות אשר מקדים במקצת את חג החירות חלף אומנם, אבל השאיר לנו הזדמנות מצוינת להסיר את המסיכות של עצמנו. חג החירות אשר מתקרב עוד מעט מבים לפתחנו עוד הזדמנות נהדרת לעסוק במושג חירות, והקשר בין השניים ? הם, אין פשוט מזה, כדי לעסוק בחירות צריך להיות באמת הפנימית ושום מסיכה לא תשרוד את הםמת הזו.
אז מהי חירות ?
חירות היא היכולת להיות אני עצמי, להרגיש את האני שלי, להקשיב לאני שבי, לנהוג ללא חשש כאשר אני מבים לידי ביטוי את האמת שלי, אבל חירות היא בעיקר לדעת להקשיב לקול הפנימי ולפעול על פיו, זוהי החירות הםמיתית, החירות של המהות שלך.
הקול הפנימי מדבר בשפה שרק אנחנו מכירים זוהי שפת האמונות והערכים שגיבשנו ואנחנו חיים על פיהם.
הםמונות הללו וגם הערכים הםלו הם אחראיים למה שאנחנו, לתחושות שלנו ולעולם הרגש המפעפע בקרבנו.
עולם האמונות והערכים אינו עולם יצוק ובלתי מעורער, היכולת שלך לבחון אושיות מתוך עולם הערכים הזה היא החירות שלך, בני אדם הפכו את האמונות שלהם לבית הסוהר שלהם מפני שלא היו מוכנים לערער על האמונות הללו ולהעמיד את עצמם במבחן הםמת והםחריות.
לפיכך, חירות היא הםפשרות שאנו מעניקים לעצמנו להשתחרר מאמונות מגבילות ולשחרר את כבלי החשיבה אשר ספגנו בשלבים שונים של חיינו. כל אלו מובילים לצמיחה, התחדשות והעצמה אישית ובסופו של תהליך למודעות עצמית גבוהה על משמעות החיים שלנו. בתוך כך יתקיים בנו הבירור הפנימי על אימוץ מודל "בן החורין" וויתור על מודל "הקורבן של החיים" זה בערך ההבדל בין להיות winner ובין להיות loser, כאשר אתה בן חורין אמיתי תחושת ה"ווינריות" חזקה בך, כי מאיזה צד שלם תסתכל על החיים אתה חי אותם כמו שבחרת,
אז תוכל גם לחגוג את הניצחונות הגדולי׿ בשקט כי תרגיש שצלצולים ופעמוני ראווה מיותרים לך שכן שמחת החירות היא בלב ואין צהלה כצהלת הלב.
חירות היא ההסכמה לשאת באחריות על מעשיך, אבל חירות מתחילה בחירות מחשבתית המובילה למעשים. חירות זו היא פרי של מודעות עצמית, עולם מגובש של מאוויים ושאיפות אשר ניתן לבחינה בכל פעם מחדש, עולם של חלומות שאתה מאמין בהן בדרך של חשיבה חיובית וכמובן עולם רגש מאוזן שבו מקור היניקה של החיים הוא האהבה במובן של הכלה לעצמנו ולסביבה ולא הפחדים שאנו שבויים בהם.
שאלת משמעות החיים כרוכה בקשר הדוק עם שאלת החירות הםישית, שכן אתה מעצב את עולמך ויוצר מציאות לעצמך על פי המשמעות שאתה מייחס לחיים שלך. חיים שיש בהם רגשות של כעס ופחד וקנאה ובוז יהיו חיים של "נשמה של עבד" בהם אתה עבד לרגשות הקשים הללו, חיים אשר יש בהם רגשות של שמחה ואהבה וסיפוק יהיו חיים של בן חורין כי בחרת לחיות את חייך כפי שאתה רוצה.
הנה כי כן, חירות היא כאשר נסכים להלך בשביל האמת הפנימית שלנו, נניח ל"מה יגידו" ונאזין למה ה"אני שלי" אומר, זוהי חירות, חירות אמיתית.
חזרה לרשימת המאמרים