חזרה לרשימת המאמרים
כשתחליט על תכלית

לכל אדם יש את המזג שלו, את הטמפרמנט הייחודי לו ואת הדינמיקה שבה הוא מתנהל בחיי היום יום, כל אלו מובילים למי שאנחנו - ל"אני" של כל אחד ואחד . בדרך כלל המזג של האדם מתפתח מצירוף של אופי וחינוך והוא פן נוסף של האישיות. יש אנשים שהם בעלי מזג חם אשר נדלקים כמו להבה ונכבי׿ בטיפת מים, יש אנשים בעלי מזג קר שגם סופת רגשות לא תרעיד אותם ויש כאלו שהם כמו מים פושרים, כל אדם והמזג שלו וכל עוד הוא חי בשלום עם עצמו הוא בבחינת מי שעבר את מבחן הקבלה של עצמו.
כשסוג של אי שקט מתחיל להזדחל לחיים שלנו ומעורר שאלות יותר ממה שאנחנו יכולים לתת תשובות זה הזמן לדעת שמזג ניתן לשנות ולא בהכרח חייבים להשלים איתו. זה בדיוק הזמן לעצור כדי להחליט על התכלית, התכלית שלך, של חייך, של מי שאתה רוצה להיות.
איך עושים את זה? באמצעות האינטליגנציה הרגשית.
התורה הזו שהיא דרך חיים מובילה למודעות וכדי להיות בתכלית – תחליט קודם לפסוע בשביל המודעות , לפיכך מילת המפתח היא מודעות.
במילים פשוטות נאמר כי כמו שלמדת לקרוא ולכתוב דרך האותיות, תלמד את עצמך דרך הרגשות ותפתח את המודעות בך שיש מי שקורא לה "אוריינות רגשית". המודעות שלך תסייע בידך למיין את מה שאתה מרגיש ולתת לו שם, להבין את הסיבה והתוצאה של סיטואציה שאתה חווה ולהתחיל לנהל את חייך כמו שאתה רוצה ולא כמו שאתה צריך,
כי תהליך של פיתוח המודעות מכיל בתוכו חיבור אמיתי בין ראש-לב-ותגובה ומבטא במזג שלנו, בהתנהגות שלנו, את בינת הלב עם בינת השכל.
האינטליגנציה הרגשית מתפתחת מתוך החוויה, מתוך תהליך שיש בו התנסות, ומהווה בסופו של דבר אוסף של מיומנויות נרכשות שתמיד אפשר לתגבר אותן ולהעצים אותן באמצעות העמקת המודעות של האדם, אנחנו בונים במוח דפוסים חדשים של חשיבה על בסיס הבנת הרגש וכל אלו מובילים לתגובות שאנחנו בוחרים בהם ולא נקלעים לתוכם,
כי מתגובות פזיזות ובלתי רצויות גם אלף מצילים לא ממש יכולים להציל אותנו ופה נובט אי השקט הראשון שלנו.
רק כאשר תבחר בדרך שבה אתה הוא זה אשר בוחר את תגובתך ולא הסיטואציה מכתיבה את תגובתך, דהיינו מבין את רגשותיך ופועל על בסיס בינת הלב - אז תוכל לטפח את השליטה העצמית ודחיית הסיפוקים, תניע את עצמך לקראת מוטיבציה עצמית להישגים שתבחר בהם מתוך רצון ותוכל לברר תוך כדי את הערכים והאמונות שלך. כל אלו יהוו בסיס חזק ואיתן לחיים בשלם׿ עם עצמך וגם עם הסביבה בה אתה חי, כי רק מי שרגיש לעצמו יהיה רגיש גם לאחרים כיוון שהרגש הוא גשר, גשר המחבר אותנו לעצמנו ומחבר אותנו לאחרים וכאשר אנחנו מחוברים לעצמנו קל לנו גם להתחבר לאחרים בקשר כנה ואמיתי.
הנה כי כן,
אלוהים העניק לנו מתנה ענקית בשם חיים וסמך עלינו שנדע להשתמש בה הכי טוב שאפשר, רק שקודם ביצוע הוראות ההפעלה צריך להחליט על תכלית.
חזרה לרשימת המאמרים