חזרה לרשימת המאמרים
להיות אומן של החיים

לא צריך להיות החכם באדם, הפילוסוף הדגול או המיסטיקן המדהים כדי להבין שהחיים ם׿ הדבר החשוב ביותר שיש לנו . אנו חיים – וזו עובדה, וחיינו הם עצם קיומנו.
לא צריך להיות פסיכולוג מפורסם או מדען בעל שם עולמי כדי לדעת שבכל רגע ורגע נתון בחיינו, אנחנו משפיעים על אחרים ומושפעים מאחרים.
אבל... צריך להבין שהחיים הם אומנות, וצריך להיות אומן ואומן של החיים כדי לחיות כמו שאתה רוצה לחיות, לתרגם את האושר לערכים והאמונות שלך, כדי לחוות חיים מלאים, שלמים, דינמיים והרמוניים. הרקע שלנו השפיע על מי שאנחנו היום, אבל אנחנו אחראים למי שנהייה בעתיד.
אז מהי האומנות הזו שאנחנו רוצים להיות בה גם אומן (בשורוק) וגם אומן (בחולם)?
אומן (בשורוק) של החיים – הוא מי שמבין שאומנות החיים היא אומנות הניתנת לרכישה, ללמידה. ככל שתלמד יותר ותדע יותר תחייה טוב יותר.
האומן (בחולם) של החיים – הוא מי שמבטא את חייו ,כאומן, בכלים ,ובצבעים המתאימים לו. בדרך האישית והמיוחדת לו הוא בונה לעצמו את העולם השלם שלו, המיוחד רק לו.

האומנות הזו של החיים משולה לסוג של מקצוע, אבל זהו המקצוע היחידי בעולם שלם צריך בשביל להתקבל אליו שום תנאי קבלה מוקדמים, שום פסיכומטרי גבוה ככל שיהיה, וברוב המקרים את הסטאז' עושים לפני הלימודים. כמה פעמים עברה לנו בראש המחשבה אם היינו קודם יכולים ללמוד להיות הורים ואחר כך להיות הורים, האם היינו עושים את הדברים אחרת ?
כדי לבחור באומנות חייך, כל מה שאתה צריך זה להבים את עצמך, כמו שאתה נטו, בהכרה אמיתית, במודעות עצמית וניהול רגשות נכון. כי אומנות החיים היא אומנות השלמות הפנימית, אומנות הזוגיות, אומנות ההורות, אומנות החברות, אומנות העבודה ואומנות האהבה.
אומנות החיים היא "שם המשחק". רק כאשר תדע באמת מי אתה, ורק כאשר תדע מה קורה מסביבך, ותוכל לקשר בין השניים, תשחק את המשחק הנכון והאמיתי. המשחק שהוא רק שלך.
איך כל אחד עושה זאת ? בדרכו שלו.
דמיינו לעצמכם שהחיים הם סוג של ריקוד ואתם רוקדים אותם על פי הריקוד האישי שלכם, עם עצמכם ועם סביבתכם, ומביאים למעגל הריקודים את הריקוד האישי שלכם.
דמיינו לעצמכם שהחיים הם סוג של שירה, ואתם שרים אותם על פי המנגינה שלכם והצלילים שבחרתם, עם עצמכם ועם סביבתכם, ומביאים לשירה הזו את השיר שהוא רק שלכם. או אז , יבטאו המילים, שהם מנגינת החיים , שורה אחת משירו הקסום של נתן זך "אדם חי בעולם שהוא עושה לעצמו"הערה : לשים לב שהמילה אומן היא גם בשורוק וגם בחולם, ציינתי זאת בסוגריים. המילים המודגשות ( אומן ואומן)צריכות להיות מנוקדות על מנת להדגיש את ההבדל במילים. כמו כן ההדגשים בטקסט חשובים וצריכים להופיע מודגשים.
חזרה לרשימת המאמרים